Байерн
Снимка: twitter.com/Bundesliga_EN

Байерн си го върна на Бохум със 7:0 – ВИДЕО

Байерн си върна на Бохум за загубата с 2:4 през миналия сезон и разцепи тима от Рур със 7:0. Това е втора победа със 7:0 в последните три мача между съперниците. Предишната беше в Мюнхен, между това беше и загубата с 2:4.

Победата е трета за тима на Юлиан Нагелсман от старта на сезона. Байерн е и единственият тим в Бундеслигата с пълен актив от точки след три кръга. Вкараните голове от баварците са 15, като те са допуснали само едно попадение. Това е нов рекорд за голова разлика след три мача.

Шампионът беше безпощаден и откри още в четвъртата минута чрез Лирой Сане. После дебютиралият Матайс де Лихт покачи на 0:2 в 25-ата минута. Коман (33) и Мане (43) покачиха на 0:4 до почивката.

След нея Мане от дузпа (59) направи 0:5. Гамбоа си вкара автогол за 0:6, а в 76-ата минута Гнабри сложи край на головата серия. Освен това попадение на Мане беше отменено заради засада.

Коман се отчете и с три асистенции. По една добавиха Кимих, Мюлер и Видович.