Байерн - Щутгарт

Байерн разби Щутгарт с 4:1 за седмата си поредна победа

Байерн Мюнхен взе седма поредна победа в Бундеслигата, след като разби Щутгарт с 4:1 в дербито на юга. Така шампионът се върна на шест точки зад лидера Борусия Дортмунд.

Баварците откриха резултата още в 5-та минута. Тогава Тиаго стреля през куп от тела в десния ъгъл на вратата. В 26-та обаче Анастасиос Донис изравни с красив гол от далечно разстояние. И Щутгарт издържа до края на първата част без да допусне ново попадение – 1:1. Не че тимът на Нико Ковач много се постара – едва седем удара към вратата и осем нарушения – и двете нов негативен рекорд.

Левандовски вкара за Байерн и изпусна дузпа

През втората част баварците все пак взеха своето. Кристиан Гентнер си вкара автогол за 2:1. После Роберт Левандовски изпусна дузпа. След това Леон Горецка вкара с глава за 3:1. Крайният резултат оформи Роберт Левандовски шест минути преди края на редовното време. Той се разписа за 11-и път през този сезон.

Така колосът от Мюнхен удължи серията си без домакинска загуба в първия мач от новата година на 23 срещи. За последно баварците паднаха през 1996-а от Карслруе.