Байерн - Шалке 04

Байерн разби Шалке и е на точка от върха

Байерн победи Шалке 04 с 5:0 и се доближи на точка от лидера Лайпциг. Баварците имат 39, биковете, които паднаха във Франкфурт – 40. Трети е Борусия Мьонхенгладбах с 38 точки.

Разгромът на „Алианц Арена“ започна още в шестата минута. Тогава Мюлер центрира, Шуберт сбърка и Левандовски вкара за 1:0. Това бе 21-и гол за поляка през сезона.

Шалке отговори с удар в гредата две минути по-късно, но домакините играеха далеч по-добре. Шуберт се реваншира за грешката си и извади няколко опасни удара – на Перишич и Горецка. Попадения на Мюлер и Левандовски пък бяха отменени след намеса на ВАР. Във втората минута на добавеното време обаче баварците все пак стигнаха до втори гол. Той бе дело на Томас Мюлер, разписал се за стотен път на „Алианц Арена“.

Байерн вкара още три гола след почивката

Горецка вкара за 3:0 в 50-ата минута и бързо отказа Шалке от идеите за обрат. Само 8 по-късно домакините вече водеха с 4:0. Левандовски изведе Тиаго и той се разписа във втори пореден мач. А в последната минута резервата Гнабри реализира за 5:0. Така кралскосините записаха 19-и пореден двубой без победа над баварците. В този период тимът от Гелзенкирхен има 16 загуби и 3 ремита.