Байерн - Кьолн

Байерн разби Кьолн с 5:1, Волфсбург и Дортмунд също спечелиха

Байерн се върна на победния път в Бундеслигата, след като разби Кьолн с 5:1 в 23-я кръг. Баварците записаха равенство и загуба в последните си две срещи от шампионата, но днес се развихриха.

Резултатът на „Алианц Арена“ откри Ерик Максим Чупо-Мотинг в 18-та минута. 15 минути по-късно Роберт Левандовски удвои след пас на Горецка. Това беше гол номер 27 за него през сезона.

Гостите върнаха един гол четири минути след почивката, но нямаха сили за нищо повече от попадението на Схири. Левандовски направи 3:1 в 65-та минута след пас на завърналия се Томас Мюлер. С гол номер 28 полякът се доближи само на 12 от рекорда на Герд Мюлер, поставен през 1972-а. До края на сезона остават още 11 кръга. С две бързи попадения в края Серж Гнабри направи 5:1.

По този начин Байерн дръпна с пет точки пред втория Лайпциг, който тази вечер приема Борусия Мьонхенгладбах. Кьолн е на 14-та позиция, на три точки над опасната зона.

Победи за Волфсбург и Борусия Дортмунд

Третият Волфсбург спечели с 2:0 домакинството си на Херта. Вълците не играха особено добре и поведоха след автогол на Клюнер в края на първата част. В края на двубоя Лакроа вкара за 2:0, като френският защитник се разписа за първи път в Германия. Зелените са на седем точки зад баварците.

Борусия Дортмунд се изкачи до пето място след 3:0 над Арминия Билефелд с 3:0. Головете за домакините в дербито на Вестфалия отбелязаха Махмуд Дауд, Джейдън Санчо от дузпа и Рейние. Всичките попадения паднаха след почивката. Голът на Рейние е първи за него в Бундеслигата. С успеха Борусия събра 39 точки, три по-малко от четвъртия Айнтрахт.