Байерн - Хофенхайм
Снимка: twitter.com/FCBayern

Байерн разби Хофе, Дортмунд би Билефелд в дербито

Байерн победи с лекота Хофенхайм с 4:0, за да вземе три разгромен успех тази седмица. Преди това шампионът разби Байер Леверкузен и Бенфика, вкарвайки общо осем гола.

Серж Гнабри вкара за 1:0, а после се разписа и Роберт Левандовски. Полякът има вече 10 гола през този сезон в Бундеслигата. Резервите Ерик-Максим Чупо-Мотинг и Кингсли Коман вкараха късни попадения за крайното 4:0. Байерн отново беше без болния от коронавирус треньор Юлиан Нагелсман. На „Алианц Арена“ обаче имаше 60 000 зрители – рекорден брой от началото на пандемията от коронавирус.

Борусия взе дербито с Арминия Билефелд

Борусия Дортмунд спечели с 3:1 дербито на Вестфалия с Арминия Билефелд. С трите точки жълто-черните продължават да са на една зад Байерн. Те имат 21, баварците са с 22. Трети с 19 точки е Фрайбург, който надви Волфсбург с 2:0.

Емре Джан от дузпа и Матс Хумелс вкараха за 0:2 през първото полувреме. След почивката Джуд Белингам вкара красив солов гол за 0:3. 18-годишният англичанин има вече три попадения през сезона. За домакините се разпита капитана Клос, също от дузпа, в 87-ата минута.