Байерн - Бенфика
Снимка: twitter.com/fcbayern

Байерн разби Бенфика, Барса надви Динамо

Байерн се класира за елиминациите в Шампионската лига, след като разбира Бенфика с 5:2. Победата е четвърта поред за баварците в груповата фаза.

Хеттрик за успеха вкара Роберт Левандовски. Така той отпразнува по отличен начин своя мач номер 100 в турнира. По веднъж се разписаха Серж Гнабри и Лирой Сане. Головете за Бенфика бяха дело на Морато за 2:1 в края на първото полувреме и на Нуньес за 4:2 четвърт час преди края.

Левандовски откри резултата и вкара последните два гола, втория от които след асистенция на Мануел Нойер. Така Нойер записа първа асистенция в 123 срещи в Шампионската лига. А пък Левандовски дори си позволи лукса за изпусне дузпа в края на първата част. Иначе полският нападател вече има четири хеттрика в турнира и 22 гола от началото на сезона.

В другия мач в групата Барселона спечели с 1:0 срещу Динамо Киев. Единственото попадение реализира Ансу Фати в 70-ата минута. Победата е дебютна за временния треньор Сержи Роберто.

В групата води Байерн с 12 точки, Барселона е на второ място с 6. Бенфика има 4 точки, Динамо Киев е с 1.