Байерн - Бенфика

Байерн разби Бенфика с 5:1, Реал победи Рома

Байерн Мюнхен разцепи Бенфика с 5:1 и си осигури място на елиминациите в Шампионската лига. Ариен Робен, който записа първия си мач като титуляр от месец насам, откри в 13-а минута. Пак той покачи на 2:0 след половин час игра, а само шест минути по-късно Левандовски вкара за 3:0.

Байерн е безмилостен и след почивката

Жедсон върна един гол за португалците веднага след паузата, но надеждата им бе кратка. В 51-а минута Левандовски вкара за 4:1. А до края остана време и за още един ветеран – Франк Рибери да добави гол.

Рома - Реал
Лукас Васкес празнува попадението си

Реал и Рома също продължават напред

Реал Мадрид и Рома също се класираха за елиминациите. Това се случи по-рано през деня, когато Виктория Пилзен победи ЦСКА Москва с 2:1. Първият гол за чешкия шампион вкара бившият футболист на Левски Роман Прохазка. Той изпусна и дузпа.

По-късно Белия балет спечели с 2:0 в Рим. И двата гола паднаха през второто полувреме. Малко след почивката се разписа Гарет Бейл. По-късно Лукас Васкес вкара второто попадение за европейския шампион.