Байерн - Севиля
Рафиня е изпреварил Пабло Сарабия

Байерн Мюнхен е на полуфинал след 0:0 със Севиля

Байерн Мюнхен стигна до нов полуфинал в Шампионската лига след 0:0 със Севиля. Баварците спечелиха в първия мач с 2:1 и в реванша контролираха спокойно нещата. Испанците имаха своите шансове и дори удариха греда, но осезаемо отстъпваха на съперника си. Така Байерн е на полуфинал за седми път в последните девет сезона.

Юп Хайнкес, който може да стане най-възрастният треньор, печелил трофей на УЕФА, направи доста промени в своя тим. Сред титулярите се върнаха Хумелс, Хави Мартинес, Мюлер и Левандовски. Всички те бяха резерви в шампионския мач срещу Аугсбург. Още във втората минута Левандовски се откъсна сам и бе задържан от последния защитник. Меркадо обаче бе пожален и получи само жълт картон. Н’Зонзи бе следващият, който получи жълт картон, пак за фаул срещу поляка. В 11-а минута Севиля стигна до първото си положение – Банега изведе Сарабия, но той стреля в аут. Гостите продължиха да задържат повече топката, а Байерн – да се защитава спокойно и да убива темпото. Чак в 38-а минута домакините стигнаха до първия си шанс за гол. Робен изведе Рибери, той излъга двама, но Сориа спаси.

Греда за Севиля

След почивката ситуацията не се промени особено. Севиля нападаше, Байерн се защитаваше, като Рафиня се отличи с два отличани шпагата. В 59-а минута обаче и той само изгледа как Кореа уцели гредата. До края Хамес, Робен и компания имаха повече добри удари, но до гол не се стигна. В добавеното време пък Кореа бе изгонен за нарушение срещу Хави Мартинес.