Байерн
Снимка: twitter.com/fcbayern

Байерн прегази Леверкузен за едно полувреме

Байерн Мюнхен взе сблъсъка на върха в Бундеслигата с разгромно 5:1. Шампионът удари звучен шамар на втория преди кръга Байер Леверкузен, като поведе с 5:0 само за едно полувреме. С трите точки баварците се върнаха на върха в класирането пред Борусия Дортмунд.

Преди паузата Байерн загуби изненадващо от Айнтрахт, но сега си го изкара на Леверкузен. Тимът на Юлиан Нагелсман поведе още в третата минута чрез Роберт Левандовски. Полякът се разписа с пета. Резултатът се запази 0:1 до 30-ата минута. След това само за още седем минути баварците вкараха четири гола. Разписаха се Серж Гнабри на два пъти и по веднъж Левандовски и Томас Мюлер.  Полякът вече има 18 гола в 16 мача този сезон.

След паузата домакините от Байер вкараха веднъж чрез Патрик Шик. После Мануел Нойер направи няколко отлични спасявания, за да запази резултата непроменен.