Хановер - Байерн

Байерн прегази Хановер като гост с 4:0

Байерн Мюнхен постигна убедителна победа с 4:0 като гост на Хановер в 15-ия кръг на Първа Бундеслига. Така шампионът се изравни по точки с втория Борусия Мьохненгладбах. Гладбах направи 0:0 като гост на Хофенхайм.

Баварците започнаха ударно и още във втората минута поведоха с 1:0. Тогава Йошуа Кимих вкара красиво попадение от границата на наказателното поле след пас на Мюлер. След половин час вече бе 0:2. Алаба засече избита топка след корнер и със силен удар от воле я прати във вратата.

Още два гола за Байерн след почивката

През втората част шампионите вкараха още два пъти. Серж Гнабри се възползва от хаос в защитата на домакините и отблизо реализира за 3:0. Крайният резултат оформи Роберт Левандовски в 62-та минута. Така той вкара за осми пореден сезон поне по 10 гола в Бундеслигата.