Шалке - Байерн

Байерн поведе със седем точки в Бундеслигата

Байерн Мюнхен се откъсна на върха на класирането в Бундеслигата със седем точки. Това стана след успех над Шалке с 4:0 като гост в 18-я кръг. Шампионите имат 42 точки, а вторият Лайпциг е с 35. Шалке остава последен с едва седем точки.

На „Фелтинс Арена“ в Гелзенкирхен кралскосините имаха отличен шанс да поведат с 1:0. Ут обаче не успя да преодолее Нойер. После Томас Мюлер откри резултата в 33-та минута. След почивката отново той, Роберт Левандовски и Давид Алаба добавиха нови три гола за 0:4.

Победата е трета поред за Байерн и втора със суха мрежа след 1:0 над Аугсбург. Освен това баварците спечелиха за десети пореден път срещу Шалке. Головата разлика в този период е 31:2.

В следващия кръг тимът на Ханзи Флик приема Хофенхайм. Именно Хофе нанесе първата загуба на баварците през сезона – с 4:1 във втория кръг. Сега Хофенхайм е отборът в най-добра форма след шампиона. Сините имат седем точки в девет кръга. По-рано днес те разбиха Кьолн с 3:0. Андрей Крамарич вкара два от головете и подобри рекорд на Ивица Олич. той стана хърватинът с най-много голове в Бундеслигата – 74.