Шалке - Байерн

Байерн е на полуфинал, Саарбрюкен – в историята на купата

Байерн се класира за полуфинал в турнира за купата на Германия, след като победи Шалке 04 с 1:0. Единственият гол в Гелзенкирхен вкара Кимих в 40-ата минута. Това бе трети успех за баварците над кралскосините през сезона. Предишните бяха с 3:0 и 5:0.

Малко преди попадението на Кимих гол на Бургсталер в полза на Шалке бе отменен заради засада. Домакините имаха още две добри положения, но Шьопф и резервата Раман ги пропуснаха.

Иначе Байерн имаше сериозно предимство във владеенето на топката и ударите, но и твърде малко положения.

Саарбрюкен шокира Фортуна Дюселдорф

В другия четвъртфинал, игран във вторник вечер Саарбрюкен отстрани Фортуна Дюселдорф. Четвъртодивизионният тим надделя със 7:6 след изпълнение на дузпи и влезе в историята на турнира. Досега тим от четвърта дивизия не се беше класирал на полуфинал. Големият герой за тима бе вратарят Бац, спасил общо пет дузпи. Първата бе в 83-ата минута, когато попречи на Хенинг да изравни от бялата точка. Домакините бяха открили в 31-ата минута с първата си контраатака, реализирана от Йенеке. Гостите все пак направиха 1:1 в добавеното време. Тогава вратарят на Фортуна Кастенмайе свали за Йоргенсен, който вкара отблизо.

После Бац хвана дузпа на Щьогер при 3:3, която класираше елитният тим напред. Андрист и Зимерман също не успяха да го преодолеят. А после Бац спаси и удара на Йоргенсен, за да класира Саарбрюкен напред.

Днес са другите два четвъртфинала: Байер Леверкузен – Унион и Айнтрахт – Вердер.