Фрайбург - Байерн
Снимка: twitter.com/fcbayern

Байерн спечели във Фрайбург след шоу на резерви

Байерн направи нова стъпка към десета поредна титла в Бундеслигата – 4:1 във визитата на Фрайбург. Лидерът в класирането се затрудни в южняшкия сблъсък, но успя да спечели. Всичките голове в двубоя паднаха през второто полувреме.

През първата част Байерн контролираше случващото се, но нямаше нито едно чисто голово положение. Малко след почивката обаче Леон Горецка вкара за 0:1 след центриране на Кимих от свободен удар. Така той отпразнува завръщането си като титуляр след дълга пауза.

Фрайбург обаче изравни бързо – в 63-ата минута. Голът, естествено, беше на най-резултатната резерва в историята на Бундеслигата – Нилс Петерсен. При това той се разписа само 17 секунди, след като влезе в игра. За Петерсен това е попадение номер 100 с екипа на Фрайбург.

Десет минути по-късно обаче шампионите отново поведоха – този път и те чрез резерва. Серж Гнабри смени Павард и 30 секунди по-късно се разписа за 1:2. Още десетина минути по-късно стана 1:3. Упамекано изведе Коман и той не сбърка. Малко по-късно мачът беше спрян именно заради Коман. Той трябваше да бъде сменен със Забицер, но реферът видя проблем и прекрати двубоя.

Съдията даде осем минути продължение и в шестата от тях Забицер вкара за 1:4. Австриецът се възползва от отличен пас на Гнабри.

Така Байерн пак поведе с девет точки пред втория Борусия Дортмунд. Жълто-черните обаче играят с Лайпциг по-късно днес.