Енерги - Байерн

Байерн победи Енерги и договори Перишич

Байерн започна успешно защитата на купата на Германия, след като спечели с 3:1 визитата си на Енерги Котбус. Два гола за баварците вкара Роберт Левандовски, третият бе дело на Кингсли Коман.

Нико Ковач пусна титулярите срещу тима от Регионаллигата. Павар дебютира в официален мач за баварците, но Горецка, Гнабри и Ернандес останаха резерви. И тримата обаче се появиха на терена през второто полувреме. За Енерги титуляр бе българинът Димитър Рангелов. Той имаше шанс още във втората минута, но бе спрян от Зюле. В края на полувремето Рангелов пак се озова на добра позиция, но Таз не му подаде.

Иначе Левандовски откри в 32-а минута след удар отблизо и добър пас на Коман. В 65-а Коман вкара от 19 метра за 0:2. В 85-а Левандовски се разписа за втори път. Асистенциите за второто и третото попадение бяха дело на резервата Горецка. В края обаче той фаулира Таз в наказателното поле и потърпевшият вкара дузпата за 1:3.

В другите мачове Волфсбург победи Хале с 5:3 след продължения, Карлсруе надви Хановер с 2:0, а Щутгарт излъга с 1:0 Ханза.

Перишич идва под наем в Байерн

Добра новина за баварците имаше и от трансферния пазар. Халфът Иван Перишич премина медицински прегледи в Мюнхен и утре най-вероятно ще подпише с клуба. Според „Кикер“ той ще дойде под наем до края на сезона. Хърватинът има договор с Интер до 2022-а, но Байерн ще може да го купи следващото лято. Цената му ще бъде 25 млн. евро. Тимът на Нико Ковач искаше Лирой Сане, но той получи тежка контузия и няма да играе шест месеца. Така баварците се насочиха към Перишич. 30-годишният хърватин има опит в Бундеслигата с Волфсбург и Борусия Дортмунд. За жълто-черните той има 42 мача в Бундеслигата с 9 гола и 4 асистенции. За вълците – 70 двубоя с 18 гола и 9 асистенции. В Серия А той се справяше дори по-добре – 141 срещи с 37 гола и 31 асистенции.