Байерн - Айнтрахт

Байерн сложи пет гола на Айнтрахт

Байерн си върна аванса от четири точки на върха на класирането, след като победи Айнтрахт с 5:2. Колосът от Мюнхен води пред Борусия Дортмунд в Бундеслигата. Двата тима се срещат във вторник в Дортмунд.

Баварците започнаха много силно и заслужено поведоха в 17-ата минута. Автор на попадението стана Леон Горецка, който вкара от близка дистанция. Той се възползва от пас на Томас Мюлер. В края на първата част самият Мюлер покачи на 2:0. Така той има вече 117 гола и 116 асистенции в 2323 мача в Бундеслигата.

В началото на втората част Роберт Левандовски вкара поредния си гол за 3:0. Той засече с глава центриране на Коман. Изглеждаше, че всичко в мача е решено, но Айнтрахт имаше други идеи.

Байерн допусна два гола за три минути

Мартин Хинтерегер вкара два бързи гола за орлите след корнери, за да направи 3:2. Той се разписа в 52 и 55 минути след корнери. Така той вече има 8 попадения този сезон.

Желсон Фернандес обаче сбърка и изведе Алфонсо Дейвис за 4:2. Това се случи в 61-ата минута. А четвърт час преди края Хинтерегер си вкара и автогол в опит да спре Гнабри – 5:2. Между последните два гола Нойер спаси отличен удар на Гачинович. После пък Костич удари вътрешната страна на гредата за гостите, но топката не мина голлинията.

Така Айнтрахт записа пета поредна загуба. Байерн пък си върна за поражението с 1:5 във Франкфурт по-рано през сезона. Освен това тимът записа 16-а победа в 17 срещи. Единственият отбор, който не падна в този период от тима на Ханзи Флик е Лайпциг, който измъкна 0:0 в Мюнхен.