Байерн - Борусия Дортмунд

Байерн спечели пети трофей през 2020 – ВИДЕО

Байерн Мюнхен спечели Суперкупата на Германия, след като надигра в спора за трофея Борусия Дортмунд с 3:2. Това е пети трофей за баварците през 2020-а. Досега тимът стана шампион, взе купата на Германия, Шампионската лига и Суперкупата на Европа.

Байерн започна по-добре срещата и откри в 18-та минута. Корентен Толисо, който получи пас от Роберт Левандовски, вкара за 1:0. Ударът на французина бе париран в гредата от Марвин Хитц, но той нямаше какво да направи при добавката. Томас Мюлер покачи аванса на шампионите след асистенция на Алфонсо Дейвис. Дортмунд се върна в двубоя след гол на Юлиан Брандт, който наказа грешка при изнасянето на топката – 2:1.

През втората част гостите започнаха по-добре и изравниха след попадение на Ерлинг Холанд. Норвежкият нападател получи идеална възможност да направи обрата пълен малко по-късно, но Мануел Нойер се намеси отлично.

Осем минути преди края тимът на Ханзи Флик пречупи опонента след бърза контраатака. Кимих отне топката от Дилейни, размени пасове с Левандовски и стреля. Ударът на Кимих беше отразен от Хитц, но рикошира от левия му крак и влетя в мрежата.