Байерн - Фортуна
Лукебакио влезе в историята на Бундеслигата

Байерн пак се провали, този път срещу Фортуна

Байерн Мюнхен продължи със слабото си представяне през сезона с нова издънка. Този път шампионът направи 3:3 срещу новака Фортуна Дюселдорф.

Баварците водеха с 2:0 и с 3:1, но така и не успяха да задържат преднината си. Тимът на Нико Ковач обаче не доминираше във нито едни момент от двубоя. Домакините имаха три точки удара на „Алианц Арена“ – за трите гола. Гостите от Дюселдорф имаха шест точни удара и нито в един момент не показаха страх.

Бързи голове за Байерн

Шампионът поведе в средата на първата част. Първо Зюле след корнер в 17-а минута направи 1:0 с първото си попадение през сезона. Три по-късно Боатенг изведе Томас Мюлер и той вкара за 2:0. Това бе трети негов гол през сезона. Лукебакио обаче се възполва от грешка на Зюле, за да намали на 2:1 в самия край на полувремето.

В 58-та минута Мюлер реализира втория си гол в срещата, което успокои домакините. Байерн заигра много пасивно и само Левандовски опитваше да вкара още. Той обаче направи четири пропуска. Лукебакио вкара за 3:2 в 77-та минута след нова грешка на защитата. Този път Боатенг покри засадата. Доди Лукебакио направи 3:3 в третата минута на добавенето време по идентичен начин на втория гол. Белгиецът настигна изритана напред топка, надбяга Зюле и вкара през краката на Нойер. Така 21-годишният Лукебакио стана първият играч в Бундеслига със хеттрик срещу Байерн от 17 години насам. Последният бе Ебе Санд за Шалке през 2001-а.

Така Байерн записа четвърто поредно домакинство без победа – нещо, което не се е случвало от 24 години насам.

Борусия Дортмунд увеличи аванса си в класирането

Лидерът Борусия Дортмунд увели аванса си на върха в класирането, като победи в Майнц с 2:1. Първото полувреме завърши 0:0, но след това Пако Алкасер влезе като резерва. Две минути по-късно той се разписа. Девети точен удар – девети гол за него през сезона. Робин Куаисон изравни малко по-късно. С първия си гол за сезона, след поредната асистенция на Джейдън Санчо, обаче Лукаш Пишчек донесе трите точки на жълто-черните. Борусия вече има девет точки пред Байерн. А баварците никога не са наваксвали подобна разлика.