Аугсбург - Байерн
Снимка: twitter.com/fca_world

Байерн падна в Аугсбург, Борусия би Шалке

Байерн записа първа загуба през сезона – 0:1 от Аусгбург. Поражението идва след серия от три поредни ремита в Бундеслигата. През седмицата Байерн победи Барселона с 2:0 в Шампионската лига.

Иначе за Аугсбург след час игра се разписа Бериша. В добавеното време дори и Мануел Нойер отправи точен удар с глава след корнер, но не успя да преодолее Гикиевич.

В дербито на Рур Борусия Дортмунд победи Шалке също с 1:0. Попадението вкара Юсуфа Мукоко в 79-ата минута. Така той стана най-младият голмайстор, спечелил дербито за жълто-черните. Успехът обаче беше помрачен от контузия на капитана Марко Ройс, който играеше своя мач номер 250 за Борусия. Ройс беше сменен след половин час заради травма в глезена.

С трите точки жълто-черните поведоха в класирането. Те имат 15, една повече от Унион. Фрайбург е трети с 13 точки, като и Унион, и Фрайбург са с мач по-малко.

Щутгарт остава без победа след седем кръга, след като падна с 1:3 от Айнтрахт. И трите гола за тима от Франкфурт дойдоха след статични положения.

Байер Леверкузен пък продължава без домакинска победа след 1:1 с Вердер. Илия Груев беше титуляр за гостите. Иначе и двата гола паднаха след почивката.