Рибери, Байерн

Байерн взе седмата си поредна титла

Байерн спечели седма поредна титла в Бундеслигата. Колосът от Мюнхен победи с 5:1 Айнтрахт и завърши на две точки пред Борусия Дортмунд. Жълто-черните трябваше да спечелят в Мьонхенгладбах и да се надяват Айнтрахт да бие в Мюнхен. Това обаче не се случи. Титлата е първа в кариерата на треньора Нико Ковач.

Байерн разгроми Айнтрахт

Баварците откриха още в 4-ата минута чрез Коман. В началото на втората част Алер изравни – 1:1. Тогава Дортмунд водеше в Гладбах и така двата тима се изравниха по точки на върха. Интригата обаче се задържа само три минути. После Алаба вкара за 2:1. Още пет минути по-късно тимът на Нико Ковач вкара за 3:1. Ренато Санчес се разписа със своя първи гол през сезона.

До края беше време за фиеста. Напускащите след края на сезона Рибери и Робен вкараха по веднъж за 5:1. За тях това бе титла номер девет с баварците.

Леверкузен завърши четвърти

След като през миналия сезон изпусна четвъртото място заради по-лоша голова разлика, сега Байер Леверкузен не сбърка. Преди година Борусия Дортмунд взе последната позиция за участие в Шампионската лига. Сега жълто-черните помогнаха на Леверкузен. Те спечелиха срещу Борусия Мьонхенгладбах с 2:0 и така пратиха Гладбах на пето място. Головете за Дортмунд реализираха Санчо и Ройс. Англичанинът вкара в самия край на първото полувреме. Ройс – в 54-а минута.

В същото време Леверкузен победи с 4:1 Херта в Берлин. Кай Хаверц вкара 17-ия си гол за сезона и за девети път откри резултата. Той се разписа с 28-а минута. В 34-а Лазаро изравни. Само четири по-късно обаче Аларио отново изведе гостите напред. През второто полувреме Бранд направи 1:3, а после Аларио вкара отново за 1:4. В края той довърши хеттрика си за 1:5.

Волфсбург ще играе в Лига Европа

Вълците отнесоха с 8:1 Аугсбург и се класираха на шесто място. Хеттрик за успеха вкара Вут Вегхорст. Така те ще играят в новото издание на Лига Европа. Зелените завършиха с 55 точки, колкото и Гладбах, но с по-лоша голова разлика.

Седми е Айнтрахт, който също ще играе в Лига Европа. Зад тях са Вердер и Хофенхайм.

От елита изпадат Нюрнберг и Хановер. Щутгарт ще играе плейоф за оцеляване. Съперникът ще стане ясен утре, като той ще е или Унион Берлин, или Падерборн.