Байерн - Майнц

Байерн отнесе Майнц, Айнтрахт и Вердер биха

Байерн се върна на класирането в Бундеслигата, след като отнесе Майнц с 6:0. Това бе втори пореден успех с този резултат. В миналия кръг жертвата бе Волфсбург. Шампионът има равни точки с Борусия Дортмунд, но много по-добра голова разлика. Тимът на Нико Ковач взе 13-а победа в 14 кръга. Майнц пък падна за шести път в последните седем мача.

Роберт Левандовски откри резултата още в третата минута със своя гол номер 198 в елита. Половин час по-късно Хамес покачи на 2:0 след асистенция на Горецка. А в края на полувремето Коман вкара за 3:0. Хамес се разписа на два пъти след почивката – в 54 и 57-а минути. Той вкара първия си хеттрик за Байерн и първи въобще откакто бе в Порто. Двадесет минути преди края Алфонсо Дейвис реализа с добавка за 6:0. Това бе първи гол за канадски тийнейджър, откакто дойде в Мюнхен. На 18 години и 4 месеца той стана и най-младият голмайстор за клуба в последните 20 години.

Айнтрахт продължава да гони Шампионска лига

Айнтрахт записа четвърта поредна победа с 1:0 над Нюрнберг и се доближи на точка от четвъртия Борусия Мьонхенгладбах. Голът реализира бранителят Мартин Хинтерегер в 31-та минута след асистенция на Костич. В последните минути попадение на Анте Ребич бе отменено заради засада. Така орлите продължават без загуба през 2019-а.

Вердер наказа Байер Леверкузен

Другият отбор без поражение през тази година е Вердер. Зелените наказаха с 3:1 Байер и вече са само на три точки зад шестия Леверкузен. И на осем зад Борусия Мьонхенгладбах.

Срещата започна отлично за гостите, които откриха резултата след само 13 минути чрез Крузе. В 37-та националът на Косово Милот Рашица удвои. Едва през втората част Байер се активизира най-вече благодарение на Леон Бейли. Именно той отбеляза за 1:2 след прекрасно изпълнен пряк свободен удар. Бейли обаче сбърка в последната минута и Вердер отново чрез Крузе сложи точка на спора.