Кьолн - Байерн
Снимка: EPA/БГНЕС

Байерн отнесе Кьолн и отново се върна на върха

Байерн се завърна на първо място в Бундеслигата, след като в двубой от 22-ия кръг отнесе Кьолн с 4:1 на „Райненергищадион“. Колосът от Мюнхен има 46 точки, една повече от втория Лайпциг.

Баварците установиха контрол над събитията още от самото начало и за пет минути поведоха с 2:0. Точни бяха Роберт Левандовски (3) и Кингсли Коман (5). За поляка това беше гол № 23 през сезона в лигата и № 36 в 31 мача през сезона. Герд Мюлер беше единственият играч досега, вкарвал 23 пъти в 22 кръга. Коман пък се разписа за първи път, след като се завърна от поредната си неприятна травма.

В 12-та минута Серж Гнабри направи резултата 0:3. Той вкара след корнер. Баварците не бяха вкарвали толкова бързо три гола от 1973-а година насам. Гостите завършиха първата част с общо 18 удара към вратата. Кьолн имаше само един.

През втората част интригата липсваше, а Байерн свали оборотите. Кьолн се възползва от това и вкара на два пъти. И двата пъти обаче бе отсъдена засада. Все пак баварците стигнаха до четвърти гол. Той бе дело отново на Гнабри, който отбеляза красиво в далечния ъгъл. Той вкара два пъти в един мач за първи път от две години насам.

Малко след това Марк Ут реализира за козлите. До крач домакините имаха още две чисти положения. Нойер обаче спаси ударите на Кордоба и Модест, останали сами срещу него.