Бенфика - Байерн
Снимка: twitter.com/fcbayern

Без треньор Байерн отнесе Бенфика с 4:0

Байерн продължи успешната си серия в Шампионската лига, след като разби Бенфика с 4:0. Баварците биха в Лисабон без треньора си Юлиан Нагелсман, който е болен.

Бенфика игра смело, но Байерн доминираше. Шампионът на Германия владееше топката в 65% от времето, отправи 21 удара срещу 8 за орлите (7 към 3 при точните). Тимът обаче вкара и четирите си гола след 70-ата минута.

През първото полувреме Роберт Левандовски прати топката в мрежата, но ВАР анулира попадението. В 70-ата минута Лирой Сане реализира за 0:1. Той се разписа директно от пряк свободен удар. Преди него последният вкарал директно от пряк свободен удар за тима в Шампионската лига беше Левандовски. Полякът го беше направил през 2016-а срещу Атлетико Мадрид.

Десет минути по-късно Соареш си вкара автогол за 0:2. Бенфика рухна и малко по-късно се разписа и Левандовски за 0:3. Той вкара в 82-ата минута след пас на Сане. Още две минути по-късно Сане завърши разгрома, като прати топката във вратата за 0:4.

Байерн води в класирането с 9 точки. Бенфика е втори с 4, Барселона има 3, Динамо Киев – 1.