Байерн - Атлетико Мадрид

Байерн отнесе Атлетико с 4:0 на старта

Байерн започна по шампионски защитата на титлата си в Шампионската лига. Баварците отнесоха с 4:0 Атлетико Мадрид и дадоха сериозна заявка, че могат отново да вдигнат трофея. Това беше 12-а поредна победа за тима в турнира.

Отборът на Диего Симеоне не допуска голове толкова лесно, но нямаше отговор на машината на Ханзи Флик. Само 59 дни, след като спечели трофея в Лисабон, Байерн демонстрира, че не е отстъпил на сантиметър. Кингсли Коман, героят срещу ПСЖ през август, беше в центъра на събитията. Той вкара два гола и добави и асистенция. Коман откри резултата в 28-ата минута, после подаде на Горецка за 2:0 в 41-а минута. След почивката гол на Жоао Феликс беше отменен заради засада на Луис Суарес. После Толисо се разписа с великолепен далечен удар за 3:0 и сложи точка на спора. А в 72-ата минута Коман беше изведен отдясно, финтира два пъти защитник и прати топката в далечния ъгъл на вратата за 4:0.