Байерн - Волфсбург

Байерн обърна Волфсбург, Леверкузен разби Кьолн

Байерн обърна Волсфбург с 2:1 и нанесе първа загуба през сезона на вълците в Бундеслигата. Лидер в класирането обаче остава Байер Леверкузен, който разби Кьолн с 4:0 в дербито. Третия Лайпциг също спечели – 1:0 като гост на Хофенхайм. Леверкузен има 28 точки, Байерн и Лайпциг – по 27. Леверкузен, който остана единственият отбор без загуба, приема баварците през уикенда.

Иначе Волфсбург направи много силно първо полувреме в Мюнхен. Филип откри още в петата минута след пас на Мбабу. Гостите имаха още няколко отлични положения, а освен това техен гол беше отменен заради засада. В добавеното време обаче Байерн изравни. Автор на гола – Роберт Левандовски, който отново наказа любимия си съперник. Това беше и неговият гол номер 250 в Бундеслигата.

Пет минути след почивката отново Левандовски направи 2:1. Така полякът има вече 20 гола в 23 мача срещу вълците. В последните минути зелените натиснаха сериозно и имаха две добри положения да изравнят. И в двете обаче Нойер спаси.

Леверкузен отнесе Кьолн с 4:0

Лидерът в класирането взе с лекота дербито на Рейн. Гостите поведоха с 2:0 още до десетата минута. Първо Мичел Вайзер, върнат в стартовия състав след два месеца пауза, вкара за 0:1. Две минути по-късно Амири изведе Диаби и той покачи на 0:2.

В началото на второто полувреме всичко в мача свърши. Шик се разписа за 0:3 в 54-ата минута. Пет по-късно Бейли изведе Вирц за 0:4. 17-годишният Вирц вкара във втори пореден мач, а Кьолн е родният му клуб. До края Шик имаше шанс за още един гол, но уцели гредата.

Третият Лайпциг записа шести пореден мач без загуба след 1:0 в Зинсхайм. Попадението беше дело на Поулсен след пас на Забицер.