Байерн - Майнц

Байерн обърна Майнц от 0:2 до 5:2 за едно полувреме

Байерн се върна на върха на класирането в Бундеслигата, след като разгроми Майнц с 5:2. Баварците изоставаха с 0:2 след първото полувреме, но направиха забележителен обрат след паузата.

Буркхард даде аванс на Майнц в 32-ата минута. Това беше осми пореден мач, в който шампионът получи първия гол. Мануел Нойер пък допусна попадение в девети пореден двубой. Това е изравнен негативен рекорд за него. Минута преди почивката Хак вкара за 0:2 в полза на гостите, които са без треньор.

Пет гола за Байерн за едно полувреме

Баварците се нуждаеха от само 10 минути след паузата, за да изравнят. Първо Кимих, а после и Сане се разписаха за 2:2. Левандовски асистира за първия гол, Кимих – за втория. В 70-ата минута Никлас Зюле направи 3:2. До края остана време за Левандовски да реализира два пъти за 5:2. В първия случай полякът се разписа от дузпа, във втория засече пас на Мюлер. Левандовски вече има 19 попадения този сезон. Победата беше трета поредна за Байерн и увеличи серията без загуба на тима на 12 срещи.

Борусия Дортмунд се върна в Топ 4

По-рано през деня Борусия Дортмунд спечели с 2:0 срещу Волфсбург. Така жълто-черните се върнаха в Топ 4. Те имат 25 точки, три по-малко от третия Байер Леверкузен.

Мануел Аканджи откри в 66-ата минута, след като засече центриране на Джейдън Санчо от корнер. В добавеното време самият Санчо вкара за 2:0. Това беше първи гол за англичанина през сезона. Победата е едва трета за Борусия в последните седем мача. Поражението е второ за вълците в три срещи. Първото беше от Байерн с 1:2.