Байерн - Борусия Дортмунд

Байерн обърна Дортмунд от 0:2 до 4:2

Байерн направи знаменит и исторически обрат в Дер Класикер. Баварците обърнаха Борусия Дортмунд от 0:2 до 4:2. Така те станаха първият отбор, постигнал подобно нещо в сблъсъка. Освен това шампионът защити първото си място в класирането, където се беше настанил Лайпциг, победил Фрайбург с 3:0.

Ерлинг Холанд вкара два бързи гол за Борусия Дортмунд на „Алианц Арена“. Той откри във втората минута, а в деветата направи 0:2. Жълто-черните обаче нямаха повече удари до края на първата част. Байерн натисна и намали след попадение на Роберт Левандовски в средата на полувремето. В края на първата част ВАР се намеси, за да отсъди дузпа за нарушение срещу Коман. Левандовски я реализира за 2:2.

След почивката и двата тима играха по-предпазливо и внимателно. Реферът и ненамесата на ВАР обаче наклониха везмите в полза на баварците. След час игра Ройс беше фаулиран от Кимих в наказателното поле, но дузпа не беше отсъдена. В 88-ата минута Горецка вкара за 3:2 след лошо изчистване на Мюние. Десетина секунди по-рано обаче реферът не отсъди чисто нарушение срещу Джан. Минута след гола за 3:2 Левандовски завърши хеттрика си – 4:2. Така той има вече 31 гола през сезона и е само на девет от рекорда на Герд Мюлер.

Шмид подобри рекорда на Рибери

По-рано днес вторият Лайпциг спечели с 3:0 визитата си на Фрайбург. Така временно биковете се качиха на върха. След успеха на Байерн обаче разликата между двата тима пак стана две точки. Нкунку вкара за 0:1 в края на първото полувреме. След почивката Сьорлот и Форсберг направиха 0:3. Йонатан Шмид от домакините пък записа своя мач номер 273 в Бундеслигата. Така той подобри рекорда на Франк Рибери и стана французинът с най-много мачове в елита.