Байерн - Вердер

Байерн наказа с 6:1 Вердер, Дортмунд би с 4:0

Байерн си го изкара на Вердер за двете поредни загуби в Бундеслигата. Баварците спечелиха с 6:1, макар че зелените поведоха в резултата. Загубата е втора поредна за тима от Бремен и пета в последните шест кръга.

Главните герои за тима на Ханзи Флик бяха Филипе Коутиньо, Роберт Левандовски и Томас Мюлер. Бразилецът вкара хеттрик и подаде за още два гола. Полякът се разписа на два пъти, а Мюлер добави гол и асистенция.

Милот Рашица откри за Вердер в 24-ата минута. В самия край на първото полувреме обаче Коутиньо и Левандовски направиха обрат до 2:1. Бразилецът вкара след пас на Гнабри, а 4 минути по-късно изведе поляка. Левандовски вкара, за да прекъсне суша от три мача.

В 63-ата минута Алаба изведе Коутиньо и той вкара за 3:1. А Байерн реши всичко за 6 минути между 72-ата и 78-ата. Първо Левандовски направи 4:1 след пас на Мюлер. После Коутиньо изведе Мюлер за 5:1. А за финал бразилецът вкара красиво попадение за 6:1.

Борусия Дортмунд спечели с 4:0 в Майнц

Жълто-черните взеха пети пореден успех във всички турнири и подгониха лидерите Борусия Мьонхенгладбах и Лайпциг.

Марко Ройс откри резултата в 32-ата минута след асистенция на Хумелс. Това бе първи гол за него в гостуване този сезон. В средата на второто полувреме тимът на Лусиен Фавр сложи точка на спора. Първо Санчо вкара за 0:2. Само три минути по-късно се разписа и Азар след асистенция на Ройс. Последният гол дойде в края. Санчо изведе Нико Шулц и той покачи на 0:4. Това бе първи гол за Шулц откакто дойде в Дортмунд.

Борусия е на трето място с 29 точки, Лайпциг има 30, Гладбах – 31. Байерн е четвърти с 27 точки. Шампионът се възползва от загубите на Леверкузен и Фрайбург, за да ги изпревари в класирането.

С победата си в дербито Кьолн се измъкна от последното място. Успехът бе първи за новия треньор на тима Маркус Гисдол. Първи успех записа и Юрген Клинсман начело на Херта.