Байерн - Гладбах

Байерн излъга Гладбах и е на победа от титлата

Байерн спечели с късен гол с 2:1 срещу Борусия Мьонхенгладбах в 31-ия кръг на Бундеслигата. Така колосът от Мюнхен се доближи на победа от осма поредна титла. Баварците имат седем точки аванс пред втория Борусия Дортмунд три кръга преди края.

Тимът на Ханзи Флик беше без наказаните Томас Мюлер и Роберт Левандовски, които имат общо 60 гола и асистенции през сезона. На тяхно място Флик пусна Микаел Кюзанс и Джошуа Зиркзее. И именно Зиркзее откри резултата за мюнхенци в 26-та минута. Преди това беше отменен гол на Йонас Хофман от гостите. 11 минути по-обаче Гладбах изравни. Бенжамен Павар си вкара автогол за 1:1.

Баварци натиснаха сериозно след почивката и в крайна сметка взеха своето. За 2:1 се разписа Леон Горецка в 86-та минута. Той засече пас на Павар. Преди това обаче на два пъти Мануел Нойер трябваше да спасява вратата си.

Така Байерн записа десета последователна победа в Бундеслигата. Титлата може да бъде спечелена още във вторник. Тогава баварците играят с предпоследния Вердер Бремен.