Байерн - Байер Леверкузен

Байерн е на победа от титлата, Шалке изпадна

Байерн се доближи на победа от девета поредна титла в Бундеслигата. Това стана след успех с 2:0 над Байер Леверкузен и загуба на втория Лайпциг. Биковете паднаха с 1:2 от Кьолн. Така разликата между двата тима е 10 точки, а до края остават 4 кръга.

Байерн може да стане шампион още в събота срещу Майнц. За тази цел просто трябва да спечели. Тимът на Ханзи Флик имаше пълен контрол и набързо вкара два гола. Разписаха се Чупо-Мотинг и Кимих. След почивката Леверкузен опита да натисне, но нямаше чисти положения.

Кьолн изненада Лайпциг

Предпоследният Кьолн спечели с 2:1 над втория Лайпциг с два гола на капитана Йонас Хектор. Дефанзивният халф игра като централен нападател. И за първи път вкара два гола в един мач от Бундеслигата. Гостите имаха отлични шансове през Мукиеле и Сьорлот, но ги пропуснаха.

Минута след паузата Хектор вкара за 1:0 с глава след отлична контра. Айдара изравни бързо, но още в следващата атака Хектор се разписа за 2:1. До края Клуиверт изпусна два отлични шанса да изравни. Първо той прати топата над гредата, а минута по-късно уцели страничната греда.

Шалке 04 изпадна след 33 години

Победата на Кьолн, съчетана с тази на Арминия над Шалке с 1:0 означа, че кралскосините изпадат във Втора Бундеслигата. Те са последни с 13 точки, на 13 от предпоследния, а до края остват максимум 12 точки. Клос вкара гола за 1:0, а освен това изпусна дузпа, след като Тиау беше изгонен. Изпадането е четвърто за Шалке. Предишните за клуба от Гелзенкирхен бяха през 1981-а, 1983-а и 1988-а.

Арминия пък събра 30 точки и се изкачи до 14-о място.