Леверкузен - Байерн

Байерн мина лесно през Леверкузен

Байерн Мюнхен победи Байер Леверкузен с 4:2 в двубой от 30-и кръг на Бундеслигата. Баварците спечелиха доста лесно на „Бай Арена“ в Леверкузен. Домакините бяха без голямата си звезда Кай Хаверц, който не игра заради мускулни проблеми.

Байер все пак поведе в 10-ата минута с гол на Лукас Аларио, който бе изведен сам срещу Мануел Нойер. Първоначално страничният съдия отсъди засада, но видеоповторенията показаха, че голът е редовен.

Байерн обаче беше безпощаден и направи обрат с четири безответни попадения. Още до почивката лидерът в класирането водеше с 1:3. Кингсли Коман (27), Леон Горецка (42) и Серж Гнабри (45) се разписаха за тима на Ханзи Флик.

След почивката Роберт Левандовски (66) вкара своя 30-и гол в Бундеслигата през сезона. Минута преди края за Леверкузен се отличи 17-годишният атакуващ халф Флориан Вирц. Той влезе като резерва на почивката и се разписа за първи път в кариерата си в елита.

След деветата поредна победа Байерн събра 70 точки и отново има 10 повече от втория Борусия Дортмунд. Леверкузен остава пети с 56 точки.