Херта - Байерн
Снимка: twitter.com/fcbayern

Байерн мина през Херта, Левандовски не вкара

Байерн записа убедителна победа над Херта с 4:1. За баварците са разписаха четирима различни играчи, но не и Роберт Левандовски. Той не успя и да асистира, така че записа рядък мач без участие в гол. Това му се случва едва за четвърти път в 27 срещи за Байерн този сезон.

Иначе Корентен Толисо вкара за 0:1 в 25-ата минута. Той се разписа във втори пореден двубой. В края на първата част Томас Мюлер покачи на 0:2. Четвърт час преди края Лирой Сане отказа Херта, след като се разписа за 0:3. Малко по-късно Серж Гнабри реализира за 0:4. В следващата атака столичани върнаха един гол чрез Екеленкамп. До края остана време Сане да се разпише още веднъж. Попадението му обаче беше анулирано заради игра с ръка.

Байерн остава първи в класирането с шест точки пред Борусия Дортмунд. Баварците имат 49, Борусия – 43.

По-рано през деня Лайпциг надви Волсфбург с 2:0 и вече е шести в класирането. Двата гола за биковете паднаха в края на двубоя. Вили Орбан вкара за 1:0 в 76-ата минута, осем по-късно Йоско Гвардиол направи 2:0. Така Гвардиол си направи великолепен подарък за 20-я си рожден ден.

Победата е четвърта за Лайпциг през 2022-а. Тимът е вече само на три точки зад четвъртия Унион. Унион има 34 точки, Лайпциг – 31. Третият Байер Леверкузен е с 35 точки, а петият Фрайбург – с 33.