Айнтрахт - Байерн
Рафиня празнува гола си

Байерн мина през Айнтрахт и ще зимува втори

Байерн спечели с 3:0 визитата си на Айнтрахт Франкфурт. Така баварците отново се изкачиха на второ място в класирането. Те ще зимуват на шест точки от лидера Борусия Дортмунд.

Успехът във Франкфурт бе пети поред за тима на Нико Ковач в Бундеслигата. Гостите обаче имаха проблеми в началото. Да Коста, Алер и Йович изпуснаха добри положения в първите десетина минути. След това и Гачинович не успя да реализира за орлите. Десет минути преди края на първата част Ндика сбърка и подари топката на Томас Мюлер. Той пусна към Левандовски, който изведе Рибери. И французинът не сбърка за 0:1.

Да Коста изпусна две добри положения за Айнтрахт
Още два гола за Байерн след почивката

Левандовски пропусна да покачи на 0:2 в 52-а минута. Айнтрахт натисна, но така и не успя да изравни. Да Коста бе най-близо до гол, но уцели ръката на Нойер. Десет минути преди края Рибери направи двойно с Кимих и вкара за 0:2. Това бе четвърти гол за него през сезона, всичките в последните три мача. А в последната минута Рафиня засече пас на Мюлер и направи 0:3. Това бе първи гол за него през сезона.