Байерн - Шалке 04

Байерн спечели лесно, Левандовски вкара гол номер 100

Байерн Мюнхен надигра с лекота Шалке 04 с 3:1 на „Алианц Арена“. Така шампионът съкрати аванса на лидера Борусия Дортмунд на пет точки.

Баварците откриха резултата в 12-а минута след автогол на Джефри Брума. Той опита да спре Роберт Левандовски, но прати топката във вратата си. Четвърт час по-късно Ахмед Кютюджу обаче вкара за 1:1. 18-годишният младок вкара след отлично подаване на Маккени. Това бе първи мач като титуляр за Кютюджу в Бундеслигата.

Левандовски бележи гол номер 100

Радостта на гостите от Гелзенкирхен обаче трая кратко. Само две минути по-късно те отново изоставаха в резултата. Авто на попадението бе Роберт Левандовски. Това бе гол номер 100 за полския нападател на „Алианц Арена“.

През втората част Шалке имаше две положения в 55-а минута. Първо Брума удари греда, а после Улрайх спаси шут на Коноплянка. Минута по-късно обаче Серж Гнабри, вкара за 3:1. Левандовски този път асистира за попадението.

„Заслужвахме победа. През първото полувреме играхме отлично. След почивката – само на моменти“, каза треньорът на Байерн Нико Ковач.