Аугсбург - Байерн
Кимих лети към Кордова

Байерн изстрада трите точки срещу Аугсбург

Байерн измъкна с много усилия трите точки от баварското дерби с Аугсбург. Домакините повеждаха на два пъти, но шампионът се добра с мъка до 3:2. Така тимът на Нико Ковач събра 48 точки, две по-малко от лидера Борусия Дортмунд. Жълто-черните гостуват в понеделник на Нюрнберг.

Байерн си вкара автогол в 13-ата секунда

Дербито започна ужасно за гостите, които си вкараха автогол още в 13-а секунда. Той бе дело на Леон Горецка, който засече в своята врата центриране отляво. Така той стана третият играч в историята на Бундеслигата, вкарал си автогол в първата минута. Но получава място в историята, защото неговият е най-бързият. В 17-а минута Кингсли Коман вкара за 1:1. Това бе първи гол за френското крило през сезона.

Паритетът обаче се задържа само шест минути преди Аугсбург отново да поведе. Попадението пак дойде след атака отляво. Макс центрира, Зюле не успя да изчисти и Джи заби топката под гредата за 2:1. Левандовски удари греда за шампиона, но изглеждаше, че домакините ще се приберат на почивката с гол аванс. В добавеното време обаче Коман вкара за 2:2, прокавайки топката между краката на вратаря Кобел.

Коман минава между Моравек и Макс
Коман получи травма в края

Французинът подаде на Алаба за 2:3 в началото на второто полувреме. После Коман уцели гредата от добра позиция. В края на двубоя обаче той бе ритнат в левия глезен и напусна контузен. Така Коман е под въпрос за визитата на Ливърпул в Шампионската лига във вторник.

Ковач: Някои от футболистите бяха разсеяни

Треньорът Нико Ковач призна, че някои от футболистите му не са били напълно концентрирани и това е причината за трудния успех

„Влязохме лошо в мача. Даже не мога да си спомня кога за последно отбор е допускал гол толкова рано. Това беше много неприятно, но показахме дух на победители и през второто полувреме контролирахме играта. Като цяло трудна, но заслужена победа. Може би някои футболисти вече бяха мислено в Ливърпул. Това не е добре, но мога да ги разбера“, обясни Ковач.