Херта - Байерн

Байерн излезе втори след 4:0 над Херта

Байерн Мюнхен се изкачи на второ място в Бундеслигата, след като разгроми Херта в Берлин с 4:0. По този начин шампионите записаха четвърта поредна победа в първенството. Те обаче изостават на четири точки от лидера Лайпциг, който има 40 точки. Гладбах е трети с 35 точки.

Въпреки убедителния резултат успехът за баварците не дойде лесно. През първата част Херта се защитаваше отлично и гостите имаха само едно положение. Това се откри пред Роберт Левандовски, но полякът не уцели вратата.

Четири гола за Байерн след паузата

Натискът на тима на Ханзи Флик обаче ставаше все по-силен, а съпротивителните сили на домакините намаляваха. Томас Мюлер откри резултата след точно час игра, когато се възполва от добър пас на Перишич.

Десет минути по-късно бе отсъдена дузпа за нарушение в наказателното поле срещу Леон Горецка. Роберт Левандовски не сбърка и отбеляза 20-ия си гол през сезона. В 76-та минута Тиаго покачи на 3:0, отбелязвайки красив с гол със силен шут под гредата. А в 84-та минута Иван Перишич сложи точка на спора с отличен удар с глава.

Леверкузен победи Падерборн с 4:1

В последния мач от 18-ия кръг Байер Леверкузен отнесе Падерборн с 4:1. Гостите набързо поведоха с 2:0 след две попадения на Кевин Фоланд до 14-ата минута. В края на първата част Баумгартлингер вкара за 0:3. Той се разписа за първи път от точно две години насам.

В началото на второто полувреме домакините върнаха един гол за 1:3. Четвърт час преди края обаче Кай Хаверц вкара за 1:4 след отлична контраатака. Така той сложи край на суша от 9 мача и се разписа за трети път през сезона.

Байер е шести в класирането с 31 точки. Пред него са Шалке и Дортмунд с по 33 точки.