Байерн - Леверкузен Мусиала
Снимка: twitter.com/FCBayernEN

Байерн излезе от кризата с 4:0 – ВИДЕО

Байерн сложи край на серията си от четири мача без победа, след като отнесе Байер Леверкузен с 4:0. Баварците имаха три ремита и загуба в последните четири кръга. С трите точки шампионът се изкачи на второ място във временното класиране. Леверкузен е на 16-а позиция с едва пет точки.

Байерн поведе още в третата минута – Джамал Мусиала намери Лирой Сане и той преодоля Лукаш Храдецки за 1:0. В 17-ата минута домакините вече водеха с 2:0. Томас Мюлер намери Мусиала, а той заби топката в мрежата на Храдецки. В 39-ата Джамал Мусиала добави втора асистенция – този път към Садио Мане за 3:0. Така 19-годишният тийнейджър вече събра 7 гола и 4 асистенции този сезон.

Мане вкара още един гол в 56-ата минута, но той беше отменен след намеса на ВАР. В 84-ата минута Томас Мюлер обаче наказа грешка на Лукаш Храдецки и реализира за 4:0.