Байерн - Айнтрахт

Байерн се класира за финала на купата на Германия

Байерн Мюнхен се класира за финала на купата на Германия, след като победи трудно Айнтрахт Франкфурт с 2: 1. Съперник на баварците там ще е Байер Леверкузен. Сблъсъкът за трофея е на 4 юли на Олимпиащадион в Берлин.

Байерн игра много по-добре през първото полувреме, когато и откри резултата. Това се случи в 14-ата минута чрез Иван Перишич, който засече центриране на Томас Мюлер. Перишич игра като титуляр на мястото на Гнабри, който получи травма час преди двубоя. После баварците изпуснаха още няколко положения чрез Перишич, Коман и Левандовски.

Байерн вкара втори гол с единствения си точен удар след почивката

Айнтрахт, който играеше със специални екипи, излезе преобразен след почивката. Носителят на трофея натисна здраво тима на Ханзи Флик и заслужено изравни. Това се случи в 69-ата минута чрез Дани да Коста. Само пет минути по-късно обаче Левандовски вкара за 2:1. И то с единственият точен удар на Байерн след почивката и първи от 31-ата минута насам.

Така баварците си отмъстиха за загубения финал в турнира преди година. Срещу Леверкузен те ще опитат да вземат 20-я си трофей от турнира. И да направят четвърти дубъл в последните осем години, тъй като са само на две победи от титлата в Бундеслигата.

„През първото полувреме играхме добре, през второто – не толкова. Но заслужено стигнахме до финала. Можеше и да е по-лесно, но трябваше да вкараме повече голове преди почивката“, заяви Флик.