Байерн - Лион

Байерн се справи с Лион за финал в Шампионската лига

Байерн се наложи над Лион с 3:0 на стадион „Жозе Алваладе“ в Лисабон и се класира за финала на Шампионската лига. Той ще е 11-и за колоса от Мюнхен в турнира. Съперник там ще е ПСЖ, който победи с 3:0 Лайпциг. Победата е десета поред за тима в Шампионската лига. Освен това съставът на Ханзи Флик няма загуба от декември насам – вече 28 срещи във всички турнири.

Два гола за германския колос отбеляза Серж Гнабри, третият беше на Роберт Левандовски. Байерн бе сочен за абсолютен фаворит, но имаше доста трудности срещу френския тим.

Първите минути бяха много динамични, като Лион доминираше. Тимът имаше чисто положение още в 4-ата минута, но Депай, изведен сам срещу Нойер, би в аут. Французите изпуснаха още един отличен шанс – Екамби удари гредата в 17-ата минута. После Лион беше наказан – това се случи в следващата атака. Серж Габри беше изведен отляво, влезе навътре и вкара с мощен изстрел с левия крак от границата на наказателното поле.

25-годишният Гнабри направи 2:0 15 минути по-късно. След центриране отляво Левандовски изпусна отблизо, но Гнабри довкара топката в мрежата.

В началото на второто полувреме Иван Перишич бе изведен сам срещу Антонио Лопеш, но вратарят спаси. Французите не се предадоха и също имаха два шанса. Те обаче пак не се възползваха от тях. И след втория пропуск на Екамби, изведен сам срещу Нойер, Лион се отказа.

Филипе Коутиньо се появи на терена в 75-ата минута на мястото на Гнабри и малко след това вкара гол, който бе отменен заради засада. Роберт Левандовски обаче беше точен с глава в 88-ата минута и реализира 15-ия си гол в турнира този сезон.