Волфсбург - Байерн

Байерн би Волфсбург, Гладбах разби Айнтрахт

Байерн взе гостуването си на Волфсбург с 3:2 в 29-ия кръг на Бундеслигата. Така шампионът отново дръпна със седем точки на втория Лайпциг. Волфсбург остава трети на седем точки зад Лайпциг. Четвърти е Айнтрахт, който падна с 0:4 в Мьонхенгладбах.

Байерн поведе чрез талантливия Джамал Мусиала в 15-та минута. Десетина по-късно Ерик Максим Чупо-Мотинг удвои преднината след грешка на вратаря Кастелс. Вут Вегхорст върна надеждите на домакините със своя 19-и гол за сезона – 1:2. Само три минути по-късно обаче Мусиала се разписа отново. Това беше първият гол с глава в кариерата му. Освен това той вкара за първи път на два пъти в един мача.

След почивката Максимилиан Филип отново намали разликата на един гол – 2:3. Волфсбург имаше два шанса да изравни, но не се възползва от тях.

Гладбах разби отбора на бъдещия си треньор

Три дни, след като Борусия Мьонхенгладбах обяви, че взима треньора на Айнтрахт Ади Хютер, Гладбах разцепи орлите с 4:0. Гинтер откри още в десетата минута и до почивката резултатът остана 1:0. След нея обаче Айнтрахт допусна много грешки в защита и беше наказан. Хофман вкара за 2:0 след час игра, малко по-късно Бенсебайни направи 3:0. А в добавеното време резервата Волф оформи разгрома.