Аугсбург - Байерн
Снимка: twitter.com/fcbayernen

Байерн би с много късмет Аусгбург с 1:0

Байерн най-накрая записа суха мрежа и победа. Шампионът победи Аугсбург с 1:0 в баварското дерби от 17-я кръг на Бундеслигата. Това беше първа суха мрежа за Мануел Нойер от 12 мача насам. Тя обаче дойде с много късмет – Аугсбург изпусна дузпа в 75-ата минута, когато Финбогасон удари гредата. Преди дни Байерн пак измъкна победа по подобен начин – тогава Нилс Петерсен от Фрайбург удари греда в добавеното време, а тимът на Ханзи Флик спечели с 2:1.

Иначе шампионите започнаха много силно и откриха в 13-ата минута от дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение на Рани Кедира срещу Ернандес и реализирана от Роберт Левандовски. Това беше 22-ия му гол през сезона. Полякът удари и греда, а изпусна и още две положения. Байерн пък имаше 15 удара към вратата срещу 0 за Аугсбург. Всичко обаче се промени тотално през второто полувреме. Байерн нямаше удар, не можеше да върже три последователни подавания, а домакините натискаха. Освен до дузпата те стигнаха до още няколко добри шанса, но не изравниха.

Със сухата мрежа Мануел Нойер най-накрая изравни рекорда на Оливер Кан. И двамата имат по 196 мача без допуснат гол в Бундеслигата. Шампионът е лидер по средата на сезона с 39 точки. Втори е Лайпциг с 35. Биковете изстрадаха 1:0 над шестия Унион. Байер Леверкузен е трети с 32 точки. Борусия Дортмунд е четвърти с 29.