Байерн - Барселона
Снимка: twitter.com/fcbayern

Байерн засили Барселона в Лига Европа

Байерн победи Барселона с 3:0 и изхвърли каталунците от Шампионската лига. Загубата е втора поред за тима на Шави Ернандес след 0:1 от Бетис през уикенда.

Барселона не е отпаднал от груповата фаза на Шампионската лига от 2000-ата година насам. Тогава тимът остана след Милан и Лийдс. Участието в Лига Европа обаче може и да спаси сезона за тима. Каталунците са седми в Ла Лига и ако вземат трофея в Лига Европа може пак да се класират за Шампионската лига. Последният път когато Барселона игра в Лига Европа беше през 2004-а. Тогава обаче каталунците отпаднаха от Селтик.

Байерн имаше тотално предимство, но откри чак в 34-ата минута. Тогава Роберт Левандовски центрира за Томас Мюлер, който с глава направи 1:0. Голът е осми за Мюлер срещу Барселона в седем мача в Шампионската лига. Няма друг футболист в историята, който толкова често е наказвал Барса в КЕШ/ШЛ.

В края на първото полувреме Сане заби топката в мрежата за 2:0. А след час игра Джамал Мусиала направи 3:0. В края Байерн пусна и юношите – в игра се появиха 19-годишните Малик Тилман и Танги Куаси. Те смениха Роберт Левандовски и Никлас Зюле.

С шестата победа и голова разлика от +19 баварците изравниха собствения си рекорд за най-силно представяне в груповата фаза на Шампионската лига. Рекордът беше поставен през 2019-а година.

По същото време Бенфика победи Динамо Киев и завърши на второ място в групата. Португалците набързо поведоха с 2:0 чрез Яремчук и Жуниор. Те се разписаха за шест минути между 16-ата и 22-ата. След това те много умело задържаха аванса си.