Рьодингхаузен - Байерн
Мюлер вкарва от бялата точка

Байерн се измъчи срещу аматьори за купата, но продължи

Байерн Мюнхен се класира за третия кръг в турнир за Купата на Германия. Шампионът обаче се измъчи с аматьорския Рьодингхаузен за 1:2. Тимът на Нико Ковач изпусна доста положения и трябваше да трепери в края на двубоя с четвъртодивизионния тим.

Силно начало за Байерн

Гостите започнаха с много промени в състава. Титуляри бяха Вагнер, Мюлер, Рибери, Рафиня, Зюле, Горецка и Ренато Санчес. Рафиня игра като десен бек и именно той започна атаката за първия гол в седмата минута. Бразилецът пусна към Ренато Санчес, той към Сандро Вагнер и нападателят вкара за 1:0. Само шест минути по-късно Кунце фаулира Ренато Санчес и реферът отсъди дузпа. Томас Мюлер я реализира за 0:2. После обаче започнаха пропуските, чийто връх бе неточно изпълнена дузпа от Ренато Санчес.

Четири минути след почивката Линус Майер върна надеждите на Рьодингхаузен. Алаба имаше шанс да вкара за 1:3, но уцели гредата. А после и Тиаго се контузи и трябваше да бъде сменен принудително. В заключителните минути тимът на Нико Ковач трябваше да удържи натиска на съперника. Но го направи и записа четвърта поредна победа във всички турнири.

Кой продължава още напред

За третия кръг на турнира се класираха още Волфсбург, Херта, Хамбургер и Аугсбург.