Байерн - Хайденхайм

Байерн измъкна 5:4 срещу Хайденхайм в луд мач

Байерн Мюнхен стигна полуфиналите за купата на Германия след луд мач срещу Хайденхайм. Баварците спечелиха с 5:4, макар че играха 75 минути с човек по-малко. Освен деветте гола и червения картон, двата тима удариха и три греди.

Нико Ковач остави на пейката Боатенг, Коман и Левандовски. Вместо тях играха Хумелс, Гнабри и Рибери. Мачът започна с натиск на домакините и те скоро откриха резултата. Кимих изпълни корнер и Горецка с глава вкара за 1:0. Минута по-късно обаче шампионът остана с човек по-малко. Зюле фаулира Андрих и след намеса на ВАР съдията Гуидо Винкман го изгони.

Хайденхайм повежда на „Алианц Арена“

Гостите натиснаха и бързо стигнаха до обрат. Първо Глацел, а след него Шнатерер обърнаха резултата до 1:2. При това малко преди изравняването в игра се появи Боатенг, който замени Рибери. Така завърши и първото полувреме – с гол аванс в полза на Хайденхайм.

Левандовски обръща мача в полза на Байерн

Нико Ковач реагира и на почивката пусна в игра Левандовски и Коман. Те замениха Рафиня и Хамес. Мюлер изравни в 53-а минута след пас на полския национал. Само две по-късно самият Левандовски вкара за 3:2. Десет минути по-късно и Гнабри се разписа – 4:2. Изглеждаше сякаш Байерн е решил всичко, но гостите имаха други идеи. Глатцел намали в 74-а минута, а в 77-а вкара за 4:4. Хеттрикът му бе от дузпа.

Шест минути преди края обаче Левандовски се разписа отново. И той от бялата точка – 5:4.