Дортмунд - Байерн

Байерн спечели с 3:2 визитата си в Дортмунд

Байерн взе първото издание на Дер Класикер за сезона, след като надви Борусия Дортмунд. Шампионът спечели визитата си на жълто-черните с 3:2 в много интересен двубой.

Борусия вкара първия и последния гол, но между тях баварците се разписаха на три пъти. Освен това две попадения на Роберт Левандовски бяха отменени заради засада. В трите точки тимът на Ханзи Флик продължава да е лидер в класирането. Байерн има 18, две повече от втория Лайпциг. Борусия е на трета позиция с 15 точки.

Баварците можеха да поведат още в 40-ата секунда, но Левандовски стреля в аут. После негов гол беше отменен заради минимална засада. Йошуа Кимих се самоконтузи след половин час при шпагат срещу Холанд. Той напусна терена куцукайки и беше заменен от Толисо.

Борусия вкара гол с първия си точен удар. Капитанът Марко Ройс се разписа за 1:0 в 45-ата минута след пас на Герейро. Това е девети негов гол срещу колоса от Мюнхен – той е номер едно в това отношение от активните футболисти. В добавеното време обаче Алаба изравни. Той вкара след пряк свободен удар и ришокет в Мюние.

Левандовски пак вкара за Байерн

Полякът се нуждаеше от само три минути, за да се разпише след паузата. Той засече центриране на Ернандес отляво и с глава вкара за 1:2. Това е 17-и негов гол във вратата на Борусия и 18-и в Дер Класикер. После той прати отново топката във вратата, но беше отсъдена засада. Левандовски обаче асистира на резервата Сане за 1:3 в 80-ата минута. Изглеждаше, че Байерн е решил всичко, но само три минути по-късно Борусия се върна в мача. Герейро изведе Холанд зад защитата и този път норвежецът вкара – 2;3. Това беше негов 19-и гол в 21 мача в Бундеслигата. До края Марко Ройс имаше шанс да изравни, но стреля над вратата.