Борусия Дортмунд - Байерн

Байерн докосва титлата след 1:0 в Дортмунд

Байерн Мюнхен надигра Борусия Дортмунд с 1:0 в сблъсъка на върха от 28-ия кръг в Бундеслигата. Единственият гол вкара Йошуа Кимих в края на първото полувреме.

Така шампионът вече има седем точки аванс пред втория в класирането. До края остават шест кръга. Байерн спечели последните седем титли в Германия и се нуждае от още 4 победи за осмата.

Двубоят между втория и първия на „Сигнал Идуна Парк“ започна по-добре за домакините. Борусия имаше шанс още в 36-ата секунда, но Боатенг изби удар на Холанд от голлинията. После Бранд би в Нойер, а гол на Герейро бе отменен заради засада.

Байерн доминираше между 18-ата и 30-ата минути. Тогава удар на Гнабри бе избит от голлинията от Перишич. После Бюрки спаси шут на Коман. После пак Борусия натисна, но последните пет минути бяха за шампиона. И тимът на Ханзи Флик поведе. Кимих се възползва от две лоши изчиствания и с елегантно изпълнение прехвърли Бюрки. Самият вратар също не се намеси особено убедително – той докосна топката, но не успя да я избие.

През второто полувреме Байерн заигра по-предпазливо и почти без да допуска грешки. Тимът на Лусиен Фавр пък натискаше, но без резултат. Не помогна и включването на Санчо, Джан, Рейна, Гьотце и Витсел. Холанд все пак имаше шанс да изравни, но ударът му се отклони в Боатенг и излезе в корнер. В края Дауд стреля силно в Нойер, а после Левандовски уцели греда.