Вердер - Байер

Байер Леверкузен отнесе Вердер с 4:1

Байер Леверкузен победи Вердер с 4:1 в последния мач от кръга в рестарта на Бундеслигата. Така Леверкузен продължи да преследва място в Топ 4. Байер е пети, на точка зад четвъртия Лайпциг и на две от третия Гладбах. Вердер остава 17-и с едва 18 точки. Зелените са на пет точки от плейофното 16-о място, но имат и мач по-малко. Тимът на Флориан Кофелд постави и два негативни рекорда. Вердер записа 10-и пореден домакински мач без победа. И 18-и пореден на „Везерщадион“ с поне един допуснат гол.

Леверкузен откри в 28-ата минута чрез Кай Хаверц. Той се възполва от добър пас на Диаби. Още в следващата атака обаче Вердер изравни. Битенкорт центира от корнер и Гебреселасие вкара за 1:1. Три минути по-късно обаче дойде нов шанс за Байер и нов гол. Демирбай центрира от пряк свободен удар и непокритият Хаверц с лекота вкара за 1:2.

В 60-ата минута Вердер имаше отличен шанс да изравни. Вирц обаче изчисти в последния момент. В следващата атака Леверкузен вкара за 1:3. При това за трети път след удар с глава. Диаби подаде, а Вайзер реализира. Десет минути преди края Белараби изведе Демирбай и той сложи точка на спора – 1:4.

17-годишният Флориан Вирц дебютира за Байер

В тима гостите като титуляр започна тийнейджърът Флориан Вирц. Той дойде в клуба през януари от Кьолн и навърши 17 години преди две седмици. Той стана и най-младият дебютант в историята на клуба, изпреварвайки Кай Хаверц. Любопитно е, че Хаверц също дебютира срещу Вердер – през 2016-а.