Рейнджърс - Байер Леверкузен

Байер надделя с 3:1 над Рейнджърс на „Айброкс“

Байер Леверкузен направи важна стъпка към четвъртфиналите на Лига Европа. Тимът от Бундеслигата победи Рейнджърс с 3:1 на стадион „Айброкс“ в Глазгоу.

Крилото на гостите Кай Хаверц даде преднина на своя отбор в 37-ата минута. 30 по-късно Чарлс Арангис удвои преднината на гостите. Защитникът на Рейнджърс Джордж Едмънтън върна един гол четвърт час час преди края за 1:2. Влезлият като резерва Лиън Бейли обаче вкара трето попадение за Байер две минути преди края на редовното време.

Две пропуснати дузпи във Волфсбург

Третият германски отбор в турнира – Волфсбург – падна с 1:2 от Шахтьор Донецк. Украинците поведоха в 16-ата минута чрез Жуниор Мораес. Малко по-късно Коваленко изпусна дузпа. В добавеното време и вълците изпуснаха от бялата точка. Това направи голмайсторът Вут Вегхорст.

Все пак в началото на второто полувреме Брукс изравни след удар с глава. В 73-ата минута обаче Шахтьор направи 1:2. Тогава се разписа Маркос Антонио.

Олимпиакос измъкна 1:1 с човек по-малко

В последния мач тази вече Олимпиакос завърши 1:1 с Уулвърхемптън. Домакините играха с човек по-малко от 29-ата минута, след като Рубен Семедо получи директен червен картон. С 10 души на терена Олимпиакос поведе с гол на Юсеф Ел-Араби в 54-ата минута. Вълците изравниха в 67-ата минута чрез влезлия като резерва Педро Нето.