Джими Бътлър, Маями - Лейкърс

Бътлър остави Маями в битката за титлата – ВИДЕО

Джими Бътлър остави Маями Хийт в битката за титлата в НБА, след като изведе тима до победа в мач номер 3 от финалната серия. Горещите победиха Лейкърс със 115:104 и намалиха изоставането си на 1-2.

Маями отново беше без двама от най-добрите си играчи – Горан Драгич и Бам Адебайо, но Джими Бътлър направи едно от най-силните индивидуални представяния във финален мач. Той стана едва третия баскетболист, реализирал трипъл-дабъл с поне 40 точки във финалите. Бътлър записа 40 точки, 13 асистенции и 11 борби. Преди него това са правили само ЛеБрон Джеймс и легендата на Лейкърс Джери Уест.

Лейкърс на два пъти обръщаха пасив от 13 и повече точки. Освен това няколко минути след началото на последната четвърт излязоха напред. ЛеБрон и компания обаче този път не удържаха аванса си.

„Те могат да бъдат победени, стига да правим това, което се иска от нас. Тук сме, за да се борим. Няма просто да се откажем, ще се борим докрай. Когато излизам на корта, отивам на война за моите съотборници, защото те правят същото. Даваме всичко от себе си във всяка една атака. Нито един от нас няма да спести и капка енергия в оставащите мачове“, коментира Бътлър. Във втори пореден мач той записа 45 минути в игра.

Тайлър Хиро започна като титуляр и добави 17 точки за успеха. Кели Олиник се отчете със 17 точки и 7 борби от пейката. За Лейкърс ЛеБрон Джеймс записа 25 точки, 10 борби и 8 асистенции. Антъни Дейвис обаче беше под обичайното си ниво и вкара едва 15 точки.