Баскетболистите с първа победа в евроквалификациите

Българският национален отбор по баскетбол постигна първа победа в европейските квалификации. След загубите от Украйна и Словения, този път тимът ни се справи с аутсайдера в групата Косово със 105:84.

Националите ни започнаха стъписано срещата за разлика от гостите. Това доведе до сериозна преднина за Косово, които поведоха с 11:2. Все пак състезателите на Любо Минчев наваксаха изоставането си и направиха 9:11. Долман и Сина нанизаха две тройки за 9:17, но нашите изравниха за 22:22. След края на първата четвърт българите отстъпваха в резултата с 22:25.

Втората част също беше равностойна Националите ни поведоха за първи път в мача след седем поредни точки за 37:36 при оставащи две минути до края, преди двата тима да се приберат на почивка при 40:40.

Българският тим излезе преобразен след почивката. Везенков и компания взеха инициативата и доказаха, че са по-класният състав. Това веднага даде резултат и третата четвърт завърши при 72:56 за тима ни.

Последва леко отпускане в редиците ни в началото на последната част и гостите съумяха да вкарат три поредни тройки, с което скъсиха изоставането си на 9 т. Все пак обаче момчетата на Любо Минчев не допуснаха изненада и затвориха мача със 105:84.

Следващият мач на баскетболистите ни в европейските квалификации е в събота отново в „Арена Ботевград“, а съперник е тимът на Украйна.