баскетбол

Баскетболистите паднаха от Естония с 1 т.

Българският национален отбор по баскетбол за мъже загуби с точка втория си мач от приятелския турнир в Румъния. Отборът ни отстъпи на Естония със 72:73, въпреки че беше напред през почти цялото второ полувреме. Националите водеха с 5 точки минута преди края, но Стен Сок наниза две поредни тройки и обърна резултата. При 5 секунди до края и точка за Естония отборът ни имаше шанс за стрелба, но тя не влезе и мачът приключи.

Победа и загуба

Към този момент българите са с победа и загуба след успеха на старта срещу Унгария, а утре ще изиграят последния си мач в Клуж Напока срещу домакина Румъния от 19:30 часа.

В днешния мач в състава на Любо Минчев не беше Дий Бост, а всички влезли в игра се разписаха. 13 точки и 6 борби записа Александър Везенков, 11 отбеляза Джейсън Уошбърн, а с 10 се отчете Иван Лилов. За Естония Стен Сок наниза 14 и подаде 5 асистенции.